Reklamı Kapat


Reklamı KapatYandex.Metrica

Barış Elektrik ve Aydınlatma

Adres Adres : Sehit Ibrahim Er Cad. no:28/B Karsiyaka/IZMIR
Karşıyaka izmir
TelefonNumarasi Telefon Numarası : 0 232 367 2818 - 0536 257 8348
WebSitesi Web Sitesi :
MailAdresi E- Posta Adresi :
CalismaSaati Çalışma Saatleri : 08:00 - 20:00


HakkımızdaHaftanin 7 günü tüm Elektrik Tesisat ihtiyaçlariniz için size bir telefon kadar yakiniz. 


Elektrik Tesisat

Baris Elektirik olarak firmamiz siz degerli müsterileri için Elektrik Tesisat ihtiyaci duyacaginiz her an 7/24 hizmet vermektedir. Kaliteli ve güvenilir hizmet anlayisini yillardir sizlere en hesapli fiyatlar ile sunan firmamiz sizlerden aldigi olumlu geri dönüsler ve referanslar sayesinde bugünlere basari ile gelmistir. Daima en iyi ve kaliteli malzemeleri kullanmaya özen göstermekteyiz bu sayede ilerde olusabilecek ariza ve uyumsuzluklari en asgari seviyelere çekmeyi de basarmaktayiz. Kullandigimiz ürünleri fiyat ve kalite seviyeleri için yaptigimiz arastirma ve gelistirme çalismalari ile bugün sizlere en iyi hizmetleri sunabilmekteyiz.

Kisaca Elektrigin Tarihi

Eski Yunanlilar, kehribarin bir kürk parçasina sürtülmesi sonucunda kustüyü gibi hafif cisimleri çekme özelligi kazandigini gözlemlemislerdi. Elektrigi ilk olarak ciddi anlamda inceleyen bilim adami William Gilbert, 16. yüzyilin sonlarinda, statik elektrikle manyetizma arasindaki iliski üzerinde arastirmalar yapti. Yüklerinin eksi ve arti olarak belirlenip adlandirilmasina da gerçeklestirdi. 1767 de Joseph Priestley, yüklerin birbirlerini, aralarindaki uzakligin karesiyle ters orantili olarak çektiklerini buldu. 19. yüzyilin basinda Alessandro Volta, elektrik pilini icat etti.

Davy, 1808 de akimi tasiyan iki kömür elektrotu birbirinden ayirarak bir ark olusturmayi basardi. Ve böylece elektrigin isik ya da isi enerjisine dönüsebilecegini gösterdi. 1820 de Hans Christian Orsted, içinden akim geçen bir iletkenin yakinindaki bir miknatis ignesinin saptigini gözlemleyerek, akimin iletken çevresinde bir manyetik alan olusturdugu sonucuna vardi. Elektrigin laboratuvar duvarlarini asip sanayideki ve günlük yasamdaki yerini almasi süreci 19. yüzyilin ikinci yarisinda basladi. 1873 te Zénobe-Théopline Gramme, enerjinin havai hatlar araciligiyla etkin bir biçimde iletilebilecegini gösterdi. A. Edison’un 1881 de ilk üretim merkeziyle dagitim sebekesini New York’ta kurmasi, enerjinin evlerde ve sanayide yaygin olarak kullanilmasinin baslangici oldu. Elektronun bulunmasi, Diyotun ve triyot lambanin icadi, Elektronigin ayri bir bilim dali olarak gelismesinin baslangici oldu.

Deneyimli teknisyenlerimiz mobil servis araçlarimiz ile en kisa sürede sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaklardir. Ayrica firmamizda kredi karti ile ödeme kolayligida sunulmaktadir. Ev ve isyerleriniz için firmamizi hemen arayabilir ve tüm ariza ve destek hizmetlerimizden haftanin 7 günü faydalanabilirsiniz.Etiketler